Filmy śmierć, postrzelenie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, postrzelenie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kontynuacja horroru "28 dni później". Pół roku po wydarzeniach ukazanych w pierwszym filmie śmiercionośny wirus całkowicie spustoszył Wielką Brytanię. Amerykańska armia przywraca porządek i zdziesiątkowane miasta zaczynają się ponownie zaludniać, ale przyszłość świata znów staje pod znakiem zapytania, gdy w Londynie pojawia się nosiciel wirusa i epidemia wybucha na nowo.
Wendy Christensem wraz z przyjaciółmi wybiera się do parku rozrywki. Podczas próby przejażdzką diabelską kolejką Wendy ma wizję, że pojazd się wykolei i wszyscy zginą. Udaje jej się zapobiec śmierci kilku przyjaciół. Po pewnym czasie ci, którym udało się opuścić kolejkę giną w dziwnych okolicznościach. Co ciekawe śmierć dosięga ich po kolei tak, jak siedzieli w rool costerze...
Trójka młodych ludzi dokonuje sporego rabunku. Wśród nich jest ciężarna Ruth Guthrie (Rooney Mara), która podczas strzelaniny z policją rani stróża prawa. Winę za to bierze na siebie jej partner, Bob Muldoon (Casey Affleck). Zostaje skazany długoletnim wyrokiem, ale po czterech latach udaje mu się uciec z więzienia. Chce wrócić do miłości swojego życia i poznać córkę. Przeszkodą na drodze do tego są nie tylko organy ścigania, ale również podejrzani łowcy głów.


Okręt podwodny USS Colorado poprzez awaryjną sieć telekomunikacyjną otrzymuje polecenie, aby wystrzelić na teren Pakistanu pociski nuklearne. Kapitan Marcus Chaplin (Andre Braugher) zakwestionowawszy rozkaz, chce usłyszeć potwierdzenie od Sekretarza Obrony bądź prezydenta. Z tego powodu zostaje zwolniony z dowodzenia. Jego obowiązki ma przejąć pierwszy oficer Sam Kendal (Scott Speedman). On również żąda potwierdzenia rozkazu przez standardową sieć łączności. Chwilę później w stronę USS Colorado nadlatuje pocisk, który - jak się później okazuje - został wystrzelony przez USS Illinois, pancernik należący również do Stanów Zjednoczonych. Załoga "Colorado" publicznie zostaje uznana za martwą, a Pakistan - za sprawcę tego ataku. Kapitan Chaplin postanawia schronić swoich żołnierzy na małej wyspie. Aby ochronić życie swojej załogi jest gotów wypowiedzieć wojnę swojemu własnemu narodowi.
Opowieść o upadku jednej z najdłużej panujących dynastii w historii świata, cara Mikołaja II Romanowa i jego rodziny.
Głównym bohaterem American Beauty i narratorem zarazem jest 42-letni Lester Burnham (Kevin Spacey). Oto facet, który po dwudziestu latach letargu budzi się do prawdziwego życia. Impulsem do zmian staje się koleżanka córki, w typie lolitki, rozbudzająca jego zmysły. Pod jej wpływem przewartościowuje swoje życie – ćwiczy i powraca do formy fizycznej, rzuca pracę, staje się szczery i bezkompromisowy. Powraca do marzeń z młodości, które okazują się złudzeniami, bo czy palenie trawki, jeżdżenie sportowym wozem, albo beztroska „Mc-praca” uczyni go wolnym i młodym?
Akcja filmu dzieje się w roku 1985 w Nowym Jorku. Światem zawładnął chaos i strach. Działalność niegdyś ogarniętych sławą superbohaterów została zawieszona. Większość z ich nich przeszła na emeryturę, część działa na własną rękę i tylko nieliczni współpracują z rządem. Rorschach (Jackie Earle Haley) próbuję rozwikłać zagadkę śmierci Edwarda Blake'a (Jeffrey Dean Morgan), działającego wcześniej pod pseudonimem Komediant. Podejrzewa, że morderca poluje na dawnych bohaterów...
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Push

6,3
Nick i inni młodzi ludzie obdarzeni są paranormalnymi zdolnościami telepatii, telekinezy i jasnowidzenia. Na ich tropie pojawia się jednak tajemnicza rządowa agencja, przed którą główny bohater ukrywał się od 10 lat. Nadchodzi czas, aby stanąć do walki.

Miasto 44

6,3
6,0
Miasto 44 nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Miasto 44 nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. Miasto 44 nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. Miasto 44 nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…